KONST / Litografier / Färglitografi 15418279
nr 1541 8279
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 6/11. Färglitografi, bildmått: 23x42 cm, yttermått inklusive ram: 48x61 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 22 maj 2023
kl 20:12:27
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman